20 czerwiec 2022

MUREM ZA MUNDUREM w Lipnicy Wielkiej z nowotarskimi policjantami

fot. KMP w Nowym Targu
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu uczestniczyli w Orawskim Rodzinnym Pikniku Rekreacyjnym pod hasłem „MUREM ZA MUNDUREM”.
REKLAMA

Orawski Rodzinny Piknik Rekreacyjny został zorganizowany w niedzielę tj. 19 czerwca br. na stadionie piłkarskim w Lipnicy Wielkiej. Głównym organizatorem była Gmina Lipnica Wielka oraz Stowarzyszenie „Gdzie Dwóch albo Trzech” działające na rzecz potrzebujących, w tym także na rzecz osób niepełnosprawnych. Z uwagi na toczącą się wojnę w Ukrainie, zaangażowanie służb mundurowych w obronę granicy, tegoroczna edycja pikniku odbyła się pod hasłem „MUREM ZA MUNDUREM”. Podczas imprezy organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Nie mogło także zbraknąć stoiska profilaktycznego nowotarskiej komendy. Policjanci rozdawali ulotki, broszury, książeczki edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku, a także materiały dotyczące zagrożeń w sieci. Przekazywali cenne wskazówki i udzielali porad m.in. jak bezpiecznie zachować się w czasie wakacyjnego wypoczynku. Dla najmłodszych zorganizowano konkursy, a dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania z zakresu bezpieczeństwa. Nie brakowało również chętnych do wykonania odbitki własnych linii papilarnych. Dzieci mogły poznać pracę policjanta i zobaczyć elementy i wyposażenie funkcjonariusza. Najmłodsi chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęci i siadali za kierownicą policyjnego radiowozu, czy quada. Podczas rozmowy z osobami starszymi, funkcjonariusze przestrzegali przed oszustwami metodami m.in. na wnuczka i na policjanta. Rozmówcy otrzymywali również ulotki informujące o metodach i sposobach działania oszustów.
Za wsparcie i udział w akcji charytatywnej na rzecz osób niepełnosprawnych, policjanci otrzymali z rąk organizatorów grawerowane podziękowanie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Nowy Targ
21.2°C
wschód słońca: 04:41
zachód słońca: 20:48
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nowym Targu

kiedy
2022-07-30 20:00
miejsce
Restauracja ABSYNT, Nowy Targ, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-11 17:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-24 18:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-08 18:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany