19 czerwiec 2022

Węzeł komunikacyjny w Giszowcu jest jednym z kluczowych węzłów dla Katowic

Węzeł komunikacyjny w Giszowcu jest jednym z kluczowych węzłów dla Katowic; prace, które zostały przeprowadzone kosztem około 300 mln zł, były pracami, które szalenie pomogą mieszkańcom Katowic, mieszkańcom okolic Giszowca - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.
REKLAMA

Szef rządu wziął udział w niedzielę w uroczystości związanej z udostępnieniem części relacji w rejonie nowego węzła dróg krajowych nr 81 i 86 w dzielnicy Katowic – Giszowcu.

"Jesteśmy tutaj w miejscu węzła komunikacyjnego, który jest jednym z kluczowych węzłów dla Katowic, dla całej aglomeracji. Każdy, kto zna Katowice, wie doskonale, że widać po Katowicach, że ten ciężki przemysł czasów PRL-u odcisnął tutaj swoje piętno, że jest pewnego rodzaju zmęczenie komunikacyjne i że dużo jest jeszcze do nadrobienia" - powiedział premier.

Zaznaczył, że właśnie dlatego rozmawia o tym z prezydentem Katowic Marcinem Krupą, z wojewodą i z posłami Prawa i Sprawiedliwości. "O tym, jak usprawnić, jak poprawić te, jak to się mówi, potoki komunikacyjne, ruch komunikacyjny, aby zwiększyć komfort mieszkańców" - mówił Morawiecki.

"I tu jesteśmy w jednym z takich miejsc Katowice-Giszowiec. Około 60 tysięcy pojazdów na dobę przemieszczających się tutaj przez ten węzeł. Prace, które zostały przeprowadzone kosztem około 300 mln złotych, były pracami, które szalenie pomogą mieszkańcom Katowic, mieszkańcom okolic Giszowca", dlatego że rozładują ten ruch - podkreślił szef rządu.

"Patrzymy całościowo na zjawiska komunikacyjne po to, żeby jak najlepiej rozprowadzić ten ruch i zwiększyć możliwości inwestycyjne, gospodarcze, biznesowe poszczególnych miast" - powiedział Morawiecki.(PAP)

autor: Edyta Roś, Marek Błoński

ero/ mab/ itm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Nowy Targ
21.2°C
wschód słońca: 04:41
zachód słońca: 20:48
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nowym Targu

kiedy
2022-07-30 20:00
miejsce
Restauracja ABSYNT, Nowy Targ, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-11 17:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-24 18:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-08 18:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany