patronat medialny

Mistrzyni olimpijska Magdalena Fularczyk-Kozłowska gościła na Biegiem po zdrowie

fot. Paweł Skraba
W Chełmży i w Górsku dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z regionu wzięły udział w wydarzeniach „Biegiem po zdrowie”. Gościem specjalnym w Chełmży była mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska. Imprezy te, finansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaplanowane zostały jako efektywnie łączące aspekt sportowo-rekreacyjny z przesłaniem prozdrowotnym.
Stadion Miejski w Chełmży oraz kompleks boisk sportowych Szkoły Podstawowej w Górsku gościł młodych entuzjastów spędzania czasu w aktywny sposób. Głównym wydarzeniem przygotowanym w tych dniach dla dzieci był bieg przełajowy z przeszkodami na dystansach 200 m dla przedszkolaków i 300 m dla uczniów szkół podstawowych, poprzedzony wspólną rozgrzewką. To jednak nie wszystko. Uczestnicy imprezy „Biegiem po zdrowie” mogli wziąć udział w licznych konkurencjach sprawnościowych, które pozwolą rozwinąć u nich takie cechy, jak zwinność, szybkość, precyzję czy równowagę.

Każdy z młodych sportowców otrzymał ponadto zdrowe drugie śniadanie i pamiątkowy medal. Nie zabrakło także upominków, a dla placówek oświatowych, które pojawiły się w Chełmży i Górsku okolicznościowych pucharów.

Dla mnie nie ma większej radości niż obserwowanie dzieciaków w czasie, gdy się ruszają, bawią, są aktywne – mówi Magdalena Fularczyk-Kozłowska.
Dzisiaj szczególnie duży nacisk musimy kłaść na to, by je przyzwyczaić do ruchu, wyrobić w nich zdrowe nawyki. Po to między innymi jest ta akcja – dodaje.

Celem wydarzenia finansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki jest popularyzacja aktywnego spędzania wolnego czasu, ze szczególnym uwzględnieniem terenów ku temu odpowiednich, w tym atrakcyjnych pod względem krajobrazowym. Zajęcia w Chełmży i Górsku były jednocześnie okazją do integracji grona młodych osób z różnych szkół i przedszkoli oraz krzewienia idei patriotyzmu lokalnego. Oprócz aspektu sportowego, a więc uzyskanego czasu biegu głównego, promowane było dodatkowo zaangażowanie i postawa fair play.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Nowy Targ
21.3°C
wschód słońca: 04:41
zachód słońca: 20:48
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nowym Targu

kiedy
2022-07-30 20:00
miejsce
Restauracja ABSYNT, Nowy Targ, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-11 17:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-24 18:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-08 18:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany