10 wrzesień 2022

23 samoloty nie wylądowały na lotnisku

zdjęcie: 23 samoloty nie wylądowały na lotnisku / fot. PAP
fot. PAP
Od piątku do soboty odwołano 23 samoloty, które miały wylądować na pasie gdańskiego lotniska. Powodem jest awaria systemu nawigacyjnego ILS i warunki atmosferyczne.
REKLAMA

Od piątku do sobotniego poranka w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy nie wylądowały 23 samoloty. Jak przekazała rzeczniczka portu Agnieszka Michajłow nad lotniskiem była mgła i doszło do usterki jednego z elementów systemu ILS.

System ILS to radiowy system nawigacyjny wspomagający lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widzialności.

Usterkę, która została zauważona w trakcie mgły, naprawiają pracownicy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Rzeczniczka lotniska przekazała, że samoloty, które nie wylądowały na gdańskim lotnisku zostały przekierowane do innych portów lotniczych.

Od sobotniego poranka samoloty lądują na gdańskim lotnisku. Ale niewykluczone, że jeżeli usterka nie zostanie naprawiona i pojawi się mgła, samoloty znów będą przekierowywane. (PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Nowy Targ
13.3°C
wschód słońca: 06:35
zachód słońca: 18:25
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nowym Targu

kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-08 18:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-14 18:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-15 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany