Zdrowie artykuł sponsorowany
28 czerwiec 2022

Co zrobić, by zarost lepiej się układał?

zdjęcie: Co zrobić, by zarost lepiej się układał? / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Wyhodowanie gęstej i długiej brody to marzenie wielu mężczyzn. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż moda na zarost wróciła z pełną mocą i coraz więcej panów dostrzega w tym szansę na prostą i efektywną zmianę wizerunku. Jeśli naszym celem jest estetyczny zarost, nie możemy zapominać, że kluczowe znaczenie ma tutaj odpowiednia pielęgnacja brody. Dzisiaj szerzej spojrzymy na ten temat i zastanowimy się, co możemy zrobić, żeby broda układała się lepiej i zawsze wyglądała schludnie. Zapraszamy do czytania!

Co zrobić, żeby zarost wyglądał schludnie? Przede wszystkim stylizacja

Pielęgnacja brody nie jest tak łatwym zadaniem, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Fakt faktem, że zarost rośnie samoczynnie i jedyne, co należy zrobić, żeby wyhodować bujną brodę, to zaprzestanie codziennego golenia, jednak takie podejście do sprawy to spore uproszczenie. Bez odpowiedniej stylizacji naszej brody na każdym etapie jej wzrostu efekt może być daleki od oczekiwanego.

Musimy pamiętać o tym, że raczej nie ma na świecie mężczyzny, którego broda rosłaby w idealnie równym tempie. Zawsze znajdą się jakieś dłuższe i krótsze włoski, natomiast ich odpowiednie i regularne stylizowanie u barbera to jedyny sposób, żeby całość prezentowała się odpowiednio schludnie.

Warto też zwrócić uwagę na to, że niektóre włoski na brodzie różnią się od innych i przykładowo bardziej lub mniej się kręcą. Doświadczony golibroda nie tylko je wyrówna, ale zaproponuje taką stylizację zarostu, która uwypukli mocne strony naszej brody i ukryje jej niedoskonałości.

Pielęgnacja brody, czyli sprawdzony sposób na układanie zarostu

Kiedy odwiedzimy już salon barbera, który pomoże nam w doborze odpowiedniej stylizacji zarostu i jego wyrównaniu, możemy przejść do aspektów związanych z codzienną rutyną pielęgnacyjną brody. Jeśli chcemy, żeby nasz zarost układał się odpowiednio i zawsze wyglądał świeżo, podstawą będzie jego regularne czesanie za pomocą dedykowanej do tego szczotki.

Codzienne czesanie naszej brody przy użyciu kartacza da nam wiele korzyści. Przede wszystkim zarost będzie układał się znacznie lepiej, a wszystkie nieestetyczne, dłuższe i odstające włoski będą mogły zostać odpowiednio ujarzmione. Warto jednak zwrócić uwagę także na inne zalety wyczesywania zarostu, takie jak chociażby fakt, że w ten sposób pozbywamy się ze struktury naszego zarostu martwych włosów i poprawiamy ukrwienie całej twarzy. Czesanie zarostu to także sposób na walkę z uporczywym swędzeniem, które zna każdy, kto chociażby próbował zapuścić brodę.

Ostatnim krokiem do utrzymywania naszego zarostu w ryzach jest używanie specjalnego olejku do brody. Podobnie jak przy kwestii regularnego czesania, olejek do brody może dać nam znacznie więcej korzyści, niż może się początkowo wydawać. Nie tylko wpłynie on na łatwiejsze układanie naszych włosów na twarzy, ale także dostarczy im odpowiednie substancje odżywcze, nawilży skórę i zostawi na naszej szyi i policzkach przyjemny zapach. Olejki są zdecydowanie jednym z najważniejszych kosmetyków przy pielęgnacji brody i powinny się znaleźć w arsenale każdego brodacza.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Nowy Targ
0.2°C
wschód słońca: 07:11
zachód słońca: 16:34
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nowym Targu

kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-18 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-25 17:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-04 17:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany