Przejdź do treści
4°CPowietrze: bardzo dobre Dunajec: 146 cm opada wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 06:56 · zachód 17:55
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 25 Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (druk nr 3136)

08.10.2026 21:37, 66. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 159

Wynik głosowania

Nieprzyjęte wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu

Za głosowało 57 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
57 13,0%
Przeciw
380 86,8%
Wstrzymało się
1 0,2%
Nie głosowało
22

Procenty liczone od 438 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Nowy Targ

Za 3

Przeciw 7

Posłowie związani z miastem Nowy Targ

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

projekt rządowy, stan: w toku, druki nr 3136

projekt dotyczy podwyżki stawek akcyzy w 2027 r. na alkohol etylowy, piwo, wino, napoje fermentowane i wyroby pośrednie; przeznaczenia dodatkowych wpływów z akcyzy na zwiększenie dotacji podmiotowej dla Narodowego Funduszu Zdrowia, a tym samym na finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156115104
PiS1470137010
Rozwój Plus4034213
PSL-Trzecia Droga3203101
Lewica2102001
Konfederacja1615001
Centrum1501500
Polska 20501501401
niezrzeszeni71600
Demokracja Bezpośrednia43001
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej33000

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 01:05; głosowanie pobrane: 08.10.2026 22:05