Przejdź do treści
4°CPowietrze: bardzo dobre Dunajec: 146 cm opada wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 06:56 · zachód 17:55
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 29 Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy budżetowej na rok 2027 (druk nr 3150)

08.10.2026 21:39, 66. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 161

Wynik głosowania

Nieprzyjęte wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu

Za głosowało 198 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
198 45,0%
Przeciw
237 53,9%
Wstrzymało się
5 1,1%
Nie głosowało
20

Procenty liczone od 440 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Nowy Targ

Za 7

Przeciw 3

Posłowie związani z miastem Nowy Targ

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy budżetowej na rok 2027

projekt rządowy, stan: w toku, druki nr 3150

Debata w tej sprawie tego dnia (10)
  • Andrzej DomańskiKOSzanowna Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Mam zaszczyt przedstawić najważniejsze założenia projektu ustawy budżetowej na rok 2027, przyjętego przez Radę Ministrów...
  • Janusz CichońKOSzanowna Pani Marszałek! Panie i Panowie Ministrowie! Wysoka Izbo! Budżet na rok 2027 łączy wsparcie dla obywateli oraz stabilne finansowanie najważniejszych...
  • Zbigniew Krzysztof KuźmiukPiSDziękuję bardzo. Pani Marszałek! Państwo Ministrowie! Wysoka Izbo! Mam zaszczyt przedstawić stanowisko klubu Prawa i Sprawiedliwości wobec projektu budżetu i...
  • Mateusz MorawieckiRozwój PlusPani Marszałek! Wysoka Izbo! Dziś, jak dobrze wiemy, Polaków dręczą rachunki związane z prądem, paliwem i gazem. Ale największy rachunek, który dręczy Polaków i...
  • Agnieszka Maria KłopotekPSL-Trzecia DrogaSzanowna Pani Marszałek! Państwo Ministrowie! Wysoka Izbo! Mam zaszczyt zabrać głos w imieniu klubu Polskie Stronnictwo Ludowe w sprawie ustawy budżetowej na...
  • Tomasz TrelaLewicaPani Marszałek! Panie Ministrze! Szanowni Państwo! Dzisiaj mamy festiwal obłudy i hipokryzji ze strony PiS-u i PiS-u bis, bo jak słyszę pana posła...
  • Sławomir MentzenKonfederacjaSzanowna Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Pan minister Andrzej Domański w swoim wystąpieniu podał nam nieprawdziwe dane, sfałszowane prognozy, a co...
  • Rafał KasprzykCentrumSzanowna Pani Marszałek! Państwo Ministrowie! Wysoka Izbo! Panie Kolego Mentzen! Liczba dnia dla pana - 816 614. Pan wychodzi, krzyczy, kręci sobie tiktoki...
  • Piotr GórnikiewiczPolska 2050Dziękuję. Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! W debacie publicznej bardzo łatwo obiecywać jednocześnie niższe podatki, wyższe świadczenia, lepszą...
  • Adrian ZandbergRazemWysoka Izbo! To jest ostatni budżet, który zrealizuje ten rząd, ostatni plan działania państwa, i to plan działania państwa na rok, kiedy będą wybory, kiedy...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156015402
PiS1471370010
Rozwój Plus4037003
PSL-Trzecia Droga3203002
Lewica2102001
Konfederacja1615001
Centrum1501500
Polska 20501501401
niezrzeszeni72410
Demokracja Bezpośrednia44000
Razem40040
Konfederacja Korony Polskiej33000

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 01:05; głosowanie pobrane: 08.10.2026 22:05