Wydarzenia

Opowieść o Don Kichocie

dodano 2023-01-23 19:13:31
rozpoczęcie:
2023-02-10 19:00
miejsce:
Miejskie Centrum Kultury, Nowy Targ, Aleja Tysiąclecia 37
bilety:

Człowiek z La Manczy to musical rodem z Broadwayu, gdzie był wystawiony ponad dwa tysiące razy, ciesząc się przez lata niesłabnącym zainteresowaniem publiczności. Entuzjastyczne komentarze i owacje na stojąco po każdym spektaklu świadczą o tym, że także bielska inscenizacja ma szansę zostać jednym z najdłużej granych tytułów w Teatrze Polskim.

Miguel de Cervantes - poeta, żołnierz i poborca podatkowy - trafia do więzienia, gdzie czeka go sąd. Nie wiemy, z jakiej wojny wrócił, a on sam nie wie, za co ma być sądzony. Rozpoczyna więc opowieść o Don Kichocie, błędnym rycerzu, która ma zapewnić mu przetrwanie. Wciąga w to współwięźniów, magnetyzuje i uwodzi. Machina jednak ruszyła i choć młyny Wielkiej Inkwizycji mielą bez pośpiechu, to nikt się przed nimi nie uchroni. Strach nie ma tu jednego źródła, a jednak przenika do szpiku kości, obezwładnia i osacza. Czy Cervantes ochroni swoje życie dzięki opowieści? A czym jest opowieść, która nie ma mocy zmieniania świata?

Bielska realizacja to nie tylko - już tradycyjnie - niezwykła literatura i świetna muzyka (tym razem w nowych aranżacjach Mateusza Walacha), lecz także prawie cały zespół aktorski na scenie. A także próba nadania nowego sensu postaci Don Kichota, którego figura okazuje się ciągle aktualna i dotykająca współczesności.

Za rolę Miguela de Cervantesa Rafał Sawicki otrzymał Złotą Maskę w kategorii Aktorstwo: Rola Wokalno-Aktorska.

Przedstawienie pt. "Człowiek z La Manczy" było również nominowane do Złotej Maski w kategoriach: Spektakl Roku i Choreografia (autorstwa Jarosława Stańka).

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Człowiek z La Manczy
artyści:
Rafał Sawicki
Miguel de Cervantes - poeta, żołnierz i poborca podatkowy - trafia do więzienia, gdzie czeka go sąd. Nie wiemy, z jakiej wojny wrócił, a on sam nie wie, za co ma być sądzony. Rozpoczyna więc opowieść o Don Kichocie, błędnym rycerzu, która ma zapewnić mu przetrwanie. Wciąga w to współwięźniów, magnetyzuje i uwodzi. Machina jednak ruszyła i choć młyny Wielkiej Inkwizycji mielą bez pośpiechu, to nikt się przed nimi nie uchroni. Strach nie ma tu jednego źródła, a jednak przenika do szpiku kości, obezwładnia i osacza. Czy Cervantes ochroni swoje życie dzięki opowieści? A czym jest opowieść, która nie ma mocy zmieniania świata? Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Nowy Targ
-1.2°C
wschód słońca: 07:14
zachód słońca: 16:31
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nowym Targu

kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-18 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-25 17:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-04 17:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury, Nowy...
wstęp biletowany